مدیرکل امور مالیاتی استان اعلام کرد؛
« هزینه کرد کلیه مالیاتهای دریافتی آذربایجان غربی در خود استان »

 آبشارآنلاین:
 مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی در بازدید از کارخانه سیمان ارومیه گفت : 2 سال است کل هزینه های استانی از محل درآمد های خود استان که حدود 82 درصد آن درآمد های مالیاتی است تامین می شود . 
به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی، یعقوب مزرعه لی که به همراه هیئتی از کارشناسان مالیاتی جهت بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی به کارخانه سیمان ارومیه رفته بود با بیان اینکه تمام مالیات وصول شده از استان به خود استان بازگشته و در آن هزینه می شود گفت : در 2 سال گذشته تمام هزینه های استانی( به غیر از هزینه هایی که از منابع ملی تامین می شود) از محل درآمدهای استانی که 82 درصد آن درآمد های مالیاتی است تامین شده است . 
وی افزود : با پرداخت ماهانه 140 میلیارد ریال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده دریافتی در استان به شهرداری ها و دهیاری های استان ، بخشی ازمالیات های دریافتی در قالب اموری چون اجرای پروژه های عمرانی و ارائه خدمات مختلف شهری و روستایی به خود مردم باز می گردد . 
مزرعه لی در ادامه با بیان اینکه در راستای حمایت از واحد های تولیدی و صنایع استان کمک های بسیاری در قالب بخشودگی جرایم و تقسیط بدهی صورت گرفته است اظهارداشت : یکی از کمک های دستگاه مالیاتی استان به صنایع و واحد های تولیدی بدهکار به سیستم مالیاتی بوده که با وجود بدهکاری مانع از اعطای تسهیلات به این واحد ها و صنایع نشده است . 
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی همچنین با اشاره به اینکه مالیات هنوز جایگاه واقعی خود را حتی نزد برخی مسئولان و نمایندگان پیدا نکرده است گفت : مالیات چه به عنوان یکی از منابع تامین درآمد در شیوه حکومتی اسلام و چه از نظر دیدگاه علما به ویژه مقام معظم رهبری که پرداخت آن را فریضه دانسته اند ، از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است .   
مزرعه لی در ادامه به افزایش سهم مالیات به بیش از سه پنجم درآمد های عمومی دولت در بودجه پیشنهادی سال 96 دولت به مجلس نیز اشاره کرد و ضمن مثبت ارزیابی کردن این موضوع گفت : تامین 100 درصد هزینه های جاری دولت از محل مالیات هدفی بود که باید در برنامه سوم توسعه محقق می شد ولی پیشنهاد اخیر دولت مبنی بر افزایش سهم مالیات به سه پنجم درآمد های عمومی دولت در بودجه 1396 نیز گام خوب و مثبتی در این راستاست . 
وی صنعت سیمان را جزو صنایع مهم در تولید و ایجاد اشتغال برای استان عنوان کرد و با بیان اینکه تعاملات شرکت سیمان ارومیه و اداره امور مالیاتی بسیار نزدیک و خوب است از همکاری این شرکت با اداره کل امور مالیاتی استان تقدیر و تشکر کرد . 
مهندس مجید باقری فرد مدیرعامل کارخانه سیمان ارومیه نیز در این بازدید وجود فضای اعتماد و اطمینان فی ما بین را در پیشبرد اهداف و امور این شرکت مؤثر عنوان کرد وخواستار مساعدت های بیشتر به ویژه در زمینه اعمال معافیت های مالیاتی شد . 
در این بازدید همچنین با درخواست استرداد 35 میلیارد ریال از اعتبارات شرکت سیمان ارومیه موافقت شد . 
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی در 2 سال گذشته و در راستای رسیدگی به مسائل و مشکلات واحد های تولیدی و صنایع بزرگ استان از واحدهایی چون کارخانه قند شهرستان نقده ، مجموعه صنعتی مارال ارومیه ، مجموعه کارخانجات نساجی شهرستان خوی و کارخانه سیمان ارومیه بازدید کرده است . 
طبقه بندی: خبر ، گزارش و گفت و گو،  اقتصادی، 
برچسب ها: هزینه کرد مالیاتهای آذربایجان غربی در استان،  

تاریخ : دوشنبه 22 آذر 1395 | 09:02 ق.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.