گشایش فصلی نو از  تفاهم و تعامل سازنده مالیاتی با واحدهای بزرگ در آذربایجان غربی

آبشارآنلاین:
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت : نزدیک به 80 درصد پرونده های مالیاتی بزرگ استان بدون ارجاع به هیچ مرجع حل اختلافی در گروه ویژه رسیدگی مورد رسیدگی قرار گرفتند . 
به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی، یعقوب مزرعه لی در جلسه رسیدگی به مسائل و مشکلات مالیاتی شرکت سیمان ارومیه که در محل این شرکت برگزار شد ، تشکیل گروه ویژه رسیدگی به پرونده های بزرگ مالیاتی در اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی را علت این توفیق عنوان کرد و افزود : از 197 پرونده بزرگ مالیاتی در استان که مربوط به عملکرد سال 1393 واحد های بزرگ تولیدی و صنعتی چون صنعت سیمان ، فولاد ، نساجی و قند و ...است ، 155 پرونده بدون اینکه به هیچ مرجع حل اختلاف مالیاتی بروند در گروه ویژه این امر مورد رسیدگی قرار گرفته و به قطعیت رسیده اند. .     

وی با بیان اینکه گروه ویژه مزبور با هدف رسیدگی های تخصصی و وحدت رویه در امر رسیدگی با تجمیع پرونده های مالیاتی صنایع و واحدهای بزرگ تولیدی استان در سال 93  در اداره کل امور مالیاتی استان ایجاد شد، گفت : با تشکیل این گروه ویژه رسیدگی که متشکل از 9 نفر از کارشناسان مالیاتی متخصص و مجرب در امور حسابرسی مالیاتی هستند عمده ترین زمینه اختلاف مؤدیان و دستگاه مالیاتی که مربوط به اختلاف در مرحله تشخیص مالیات می شد از بین رفته است. 
مزرعه لی افزود :ایجاد این گروه باعث ایجاد فضای اعتماد و اطمینان در تعاملات فی مابین مؤدیان و دستگاه مالیاتی استان ، افزایش تمکین و رضایت مؤدیان ، کاهش زمینه فساد  و سرعت در تحقق حقوق حقه دولت شده است . 
وی اضافه کرد : قبل از ایجاد این گروه ویژه رسیدگی قریب به اتفاق پرونده های مالیاتی بزرگ استان جهت رسیدگی به مراجع حل اختلافی چون هیئت حل اختلاف مالیاتی ، شورای عالی مالیاتی ، دیوان عدالت اداری و... ارجاع می شد که این امر موجب طولانی شدن فرایند رسیدگی و وصول مالیات می شد طبقه بندی: اقتصادی،  خبر ، گزارش و گفت و گو، 
برچسب ها: آذربایجان غربی، امور مالیاتی،  

تاریخ : چهارشنبه 24 آذر 1395 | 01:59 ق.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.