برگزاری نشست همکاریهای فرهنگی حوزه هنری آذربایجان غربی و دانشگاه ارومیه

آبشارآنلاین:
دومین نشست «همکاریهای فرهنگی» حوزه هنری آذربایجان غربی و دانشگاه ارومیه با حضور سرپرست و کارشناسان هنری حوزه هنری و مدیران فرهنگی دانشگاه ارومیه نهم اسفند ماه سال جاری در حوزه هنری آذربایجان غربی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما، در این نشست راهکارها و شیوه های مختلف همکاریهای فرهنگی ما بین حوزه هنری و دانشگاه ارومیه با معرفی ظرفیتهای فرهنگی و هنری و امکانات موجود در راستای رشد و ترویج مفاهیم دینی، اخلاقی بررسی و مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
سرپرست حوزه هنری آذربایجان غربی در این نشست ضمن معرفی اهداف و رسالتهای حوزه هنری و ارائه گزارشی از برنامه ها و فعالیتهای حوزه هنری استان طی پنج سال گذشته بر لزوم تلفیق هنر با مبانی دینی، اخلاقی و سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.
احد هوشمند قره باغ گفت: دانشگاه محیطی سرشار از ظرفیتهای علمی، فرهنگی و هنری از ادیان و اقوام مختلف کشور، در واقع نمادی از کشور پهناور ایران اسلامی است که جهت دادن به آن اندیشه ها از اهداف اصلی حوزه هنری استان در محیط دانشگاه ارومیه است.
هوشمند قره باغ در بخش دیگری از سخنان خود افزود: حوزه هنری آذربایجان غربی آماده انعقاد هرگونه «تفاهم نامه همکاری های فرهنگی و هنری» با دانشگاه ارومیه در راستای جذب دانشجویان، کشف استعدادها و پرورش آنها است.
مدیر فرهنگی دانشگاه ارومیه نیز در این نشست با اشاره به ظرفیتهای موجود در دانشگاه ارومیه با 16000 نفر دانشجو و برگزاری بیش از 400 عنوان برنامه فرهنگی طی سالجاری افزود: حوزه هنری انقلاب اسلامی از دستگاههای معتبر فرهنگی در کشور است که حضور آن در برنامه های دانشگاه ارومیه و همکاری در اجرای آنها در جهت دهی و تطبیق این برنامه با ارزشهای اجتماعی بسیار مؤثر و تأثیرگذار است.
حجه الاسلام والمسلمین کریم جباری اظهار داشت: حضور نماینده حوزه هنری استان در شورای فرهنگی دانشگاه ارومیه، تأسیس شعبه حوزه هنری در دانشگاه و ارتباط با کانونهای فرهنگی دانشگاه ارومیه از مواردی هستند که می تواند در راستای ارتباط فرهنگی و برگزاری برنامه های محتوایی حوزه هنری و دانشگاه ارومیه نقش بسزایی داشته باشند.
برگزاری نمایشگاه های هنری، بازارچه های فروش آثار هنری، ارائه مقالات و تحقیقات فرهنگی، کارگاههای هنری از دیگر موضوهایی بودند که در این نشست مطرح و مورد گفتگو قرار گرفتند.
در پایان این نشست طرفین بر ارائه طرحهای برنامه های هنری و فرهنگی و امضای تفاهم نامه همکاری ما بین حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی و دانشگاه ارومیه در آینده نزدیک به توافق رسیدند. 
نخستین نشست همکاریهای فرهنگی حوزه هنری آذربایجان غربی با دانشگاه ارومیه ماه گذشته در پردیس دانشگاه ارومیه برگزار شده بود.طبقه بندی: فرهنگی و هنری، 
برچسب ها: حوزه هنری آذربایجان غربی، دانشگاه ارومیه،  

تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 | 12:55 ق.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.