تبلیغات
آبشارآنلاین - ذوالقرنین انقلاب 4 - دولتی ها 0

سایت نشریات «عهد» ، «آوای صبح» و «قلّه» و روزنامه ولایت شرق

موضوعات
صفحات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


ذوالقرنین انقلاب 4 - دولتی ها 0
نویسنده : علی علی زاده
شنبه 9 اردیبهشت 1396
طوفان قالیباف در نخستین مناظره، روحانی و جهانگیری را در خود پیچید؛ 
ذوالقرنین انقلاب 4 - دولتی ها 0
آبشارآنلاین -  گروه سیاسی- علی علیزاده:
در اولین مناظره تلویزیونی کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که دیروز برگزار شد، 6 کاندیدا به اظهار نظر پیرامون مسائل اجتماعی و فرهنگی پرداختند که در این بین علیرغم تبانی دو کاندیدای دولتی برای هجمه به دکتر قالیباف ، این دکتر قالیباف بود که نه با سخنان احساسی بلکه با منطق و دلیل توانست پیروز این مناظره لقب بگیرد و کاندیداهای دولتی را در گام اول زمین گیر کند.
جهانگیری که از همان ابتدا در نقش پوششی ظاهر شده بود و به گفته بعضیها قصد تخریب قالیباف و ضربه گیر روحانی را بر عهده داشت بعد از حمله های ناموفق گازانبری خود در رسانه ملی، شاید به این فکر بیفتد که می تواند از روحانی عبور کند و این روحانی است که باید کاندیدای پوششی او باشد.
برتری قالیباف در مناظره
مناظره اول که شروعی محافظه‌کارانه و حوصله‌سربر داشت، در انتها، گرم و تهاجمی شد. دکترقالیباف محور تهاجم  زوج دولت (روحانی و جهانگیری)قرار گرفت و از این بابت گام نخست و ضروری را که تبدیل شدن به آلترناتیو دولت کنونی بود را به خوبی برداشت و علاوه بر پاتکهای به موقع، تکهای مستند و مستدل او کارساز شد.
 امتیاز دوم قالیباف، حمله متقابل و مؤثر به روحانی و نیز جهانگیری بود که واکنش‌های منفعلانه روحانی در پایان مناظره نشان داد سهم آسیب‌پذیری روحانی از این تهاجمات بالاتر بوده است که برای قالیباف امتیاز است چرا که روحانی رئیس‌جمهور مستقر را مغلوب کرده است. امتیاز سوم قالیباف مظلومیت ناشی از رقابت نابرابر با زوج روحانی - جهانگیری است که فضای مثبت وی را مضاعف می‌کند.
جهانگیری در مجموع خنثی
جهانگیری نیز دو امتیاز منفی و دو امتیاز مثبت داشت. لرزش صدا و تپق زدن او در مواجهه با فرد پیروز این مناظره و لحن وی و استفاده از کلمات نامربوط توسط جهانگیری اگر بیش از دو امتیاز منفی نداشت صد درصد دو امتیاز منفی داشت البته امتیازهای مثبت او یکی نمایندگی اصلاح‌طلبان در شرایطی که آنها سخت دنبال بازسازی خود و پایان دادن به سواری دادن به امثال روحانی‌اند و دیگری تحت‌الشعاع قرار دادن روحانی در حالیکه قرار بود جهانگیری در سایه روحانی حرکت کند و این به معنی این است که او در مواجهه با قالیباف مغلوب و در مواجهه به رفیق خود یعنی آقای روحانی 2 امتیاز گرفت که در نهایت 2 امتیاز مثبت و منفی او به امتیاز صفر ختم می شود.
روحانی مغلوب مناظره اول
 اما روحانی دو امتیاز منفی داشت. یکم شکست در مواجهه با قالیباف و دوم با حضور جهانگیری، وی موضوعیت خود را تا حد زیادی از دست داد و احتمال عبور از وی قوت گرفته است. هرچند لرزش دستان روحانی و »من نگفتمهای او« هم می توانست نمره های منفی دیگری محسوب شود که به همان دو امتیاز منفی وی بسنده می کنیم.
رئیسی با یک امتیاز در حاشیه امن
آیت ا... رئیسی هر چند در این مناظره در سنگر انقلاب همرزم فرمانده بی بدیل دفاع مقدس نشد و سعی کرد مستقیما رو در روی »کاندیداهای دولتی طرفدار سرمایه داری که از اصلاح طلبی بیگانه گرا حمایت می شوند« قرار نگیرد با این حال در برخی موارد انتقاداتی را به وضع موجود وارد کرد که از این حیث می توان برای او یک امتیاز قائل شد هرچند اندک کارشناسان هم معتقدند قالیباف با حضور خود و رو در رو قرار گرفتن با کاندیداهای دولتی در پنهان قصد داشت تا آیت ا... رئیسی این سید خراسانی از حمله مستقیم و ناجوانمردانه فضای رسانه ای اصلاح طلبان و نیز بیگانه ها در امان بماند.
برای مثال در خصوص انتقادات وی از دولتیها، وی انتقاد کرد که چرا افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد در ایام پایانی دولت با افزایش یارانه مواجه شدند و این کار باید از ابتدای دولت صورت می گرفت که البته از این نکته مورد اشاره رئیسی می توان نتیجه گرفت که این کار دولت در یک حرکت انتخاباتی بوده است و سایر انتقادات ایشان را هم در مجموع می توان در این یک امتیاز خلاصه کرد. 
نکات مورد تاکید هاشمی طبا و میرسلیم
آقایان هاشمی طبا و میرسلیم هم بر روی مسائلی مانند برنامه ششم توسعه ، مشکل اشتغال ، مسکن و حاشینه نشینی تاکید کردند و در این میدان نه امتیازی از دست دادند و نه امتیازی به دست آوردند.
پیشتازی ذوالقرنین انقلاب
در مجموع دکتر قالیباف یا همان ذوالقرنین انقلاب در گام اول پیروز مناظره شناخته شد و موفق شد با ایجاد شکاف بین »اصلاح طلبی فرصت طلب« و »اعتدالی فرصت سوز« نمره دیگری بگیرد و امتیاز خود را به 4 برساند.
احتمال عبور جهانگیری از روحانی!
این در حالی است که پس از مناظره دیروز اصلاح طلبان از ترس یکه تازی دکتر قالیباف که با سند و مدرک و منطق و شعور حرف می زند سخت ترسیده اند و به جهانگیری فشار آورده اند که باید در صحنه بماند و از روحانی عبور کند. برای مثال الیاس نادران اکیداً به وی توصیه کرده است که در صحنه بماند و حیف است که شخصیتی چون وی کاندیدای پوششی یک نفر دیگر باشد.!!!
رسانه های خارجی چه گفتند؟
گفتنی است مناظره نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه- هشتم اردیبهشت ماه- در رسانه های مختلف جهان بازتاب گسترده ای یافت.
به گزارش خبرنگار ما به نقل از مهر، این مناظره که با محور موضوعات فرهنگی- اجتماعی و به صورت پرسش و پاسخ از نامزدهای انتخاباتی از شبکه یک سیما پخش شد، در رسانه های مختلف جهان بازتاب گسترده ای یافت.
خبرگزاری رویترز در خبری با عنوان »جناح راست بر سر بحث اقتصادی به روحانی تاخت«، به بیان موضوعی پرداخت که نامزدهای جناح راست ایران در نخستین مناظره انتخاباتی علیه »حسن روحانی« رئیس جمهوری ایران مطرح کردند و او را به شکست در بهبود شرایط اقتصادی کشور حتی پس از گرم شدن تدریجی روابط تهران با غرب متهم نمودند. این رسانه از ضعف روحانی و جهانگیری در مقابل کاندیداهای جناح راست  در اولین مناظره خبر داد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارش خود پیرامون نخستین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری ایران، با تمرکز بر اظهارات »دکتر محمد باقر قالیباف« شهردار تهران و یکی از شش نامزد تأیید صلاحیت شده، از مواردی سخن به میان آورد که از سوی قالیباف علیه رئیس جمهور وقت ایران مطرح شد.
در این گزارش آمده است: »محمد باقر قالیباف شهردار تهران و نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه دولت حسن روحانی را به عدم رعایت امانت، سوء مدیریت و حمایت از اقویاء به هزینه ضعفاء متهم نمود. در این مناظره قالیباف با انتقاد از دولت روحانی گفت که مشکلات اجتماعی و زیست محیطی به دلیل مدیریت ضعیف دولت روحانی همچنان لاینحل باقی مانده اند«.
وبگاه خبری »مجله 927 +« نیز در گزارش خود پیروزی مجدد حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را یک پیروزی دشوار و یا حتی نشدنی خواند.
فاکس نیوز نیز در روایت خود از مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری ایران نوشت: در مناظره سه ساعته امروز (دیروز)، قالیباف از دولت روحانی انتقاد کرد و گفت مشکلات اجتماعی و زیست محیطی به خاطر مدیریت ضعیف او حل نشده است.
میدل ایست مانیتور نیز در این خصوص آورد: در مناظره تلویزیونی، همه نامزدها، عملکرد دولت روحانی در زمینه اقتصاد را به چالش کشیدند، غیر از جهانگیری که از عملکرد دولت دفاع کرده و پیش بینی می شود شاید به نفع روحانی کنار برود.

:: مرتبط با: اجتماعی , سیاسی ,
:: برچسب‌ها: انتخابات ریاست جمهوری , برتری قالیباف , مناظره , ذوالقرنین انقلاب ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
absharonline.ir
این سایت دربرگیرنده برخی اخبار مهم نشریات «عهد» ، «آوای صبح» و «قلّه»بوده و در حال حاظر بدلیل انجام تغییرات بصورت موقت از فضای میهن بلاگ بهره مند است. علی علیزاده ،سردبیر نشریات فوق از طرف مدیران نشریات عهده دار امور این سایت است.
مدیر وب سایت : علی علی زاده
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه