آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:
رسانه ها در تراز انقلاب اسلامی حرکت کنند

آبشارآنلاین:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: رسانه ها در تراز انقلاب اسلامی حرکت کنند و به جامعه امید تزریق کنند.
این گزارش حاکی است، حجت الاسلام دکتر ناصر خدایاری در بازدید از دفتر استانی خبرگزاری ایسنا در ارومیه با اشاره به اهمیت سواد رسانه ای ، ضمن تاکید بر اینکه سواد رسانه ای صرفا دانش نبوده بلکه یک مهارت فوق العاده ای است که رسانه ها باید به این تخصص مجهز شوند، خاطر نشان کرد: سواد رسانه ای رویکردی آموزشی در قرن بیست و یکم محسوب می شود چرا که سواد رسانه ای درکی را از نقش رسانه در اجتماع شکل می دهد.
وی با بیان اینکه امروزه رسانه ها، به عنوان یکی از تاثیرگذارترین ابزارها در زندگی افراد نقش مهمی ایفا می کنند، تصریح کرد: شخصی که دارای سواد رسانه ای است ماهیت نقش ها و عملکردهای رسانه ها و تامین کنندگان اطلاعات در جامعه را درک می کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه ما باید تفاوت رسانه ها و کارکرد آنها را بدانیم، افزود: رسانه، ایدئولوژی و امنیت باید دست به دست هم دهند، چراکه کارکرد آن در این صورت مشخص می شود همچنین باید علاوه بر اینکه جایگاه رسانه ای خود را بیابیم اتصال آن به جهان و الگوهای خبری دنیا را نیز فراهم نماییم.
خدایاری با اشاره به اینکه کسی که از دانش و مهارت رسانه ای برخوردار نباشد، قطعا نمی تواند در این راه موفق باشد، ادامه داد: بخصوص رسانه های فرهنگی باید از تعاریف مختلف فرهنگ آگاه بوده و شناختی از فرهنگ داشته باشند و صرفا به انعکاس فعالیت های فرهنگی و هنری نپردازند، بلکه بدانند چگونه بین ادارات فرهنگی تعادل و تعامل برقرار نموده و به سمت تبدیل شدن به یک قرارگاه فرهنگی سوق یابند.
وی با بیان اینکه رسانه ابعاد و کارکردهای پنهانی دارد که از آنها آگاه نیستیم، یادآور شد: رسانه، جزئی از سیستم است و ارتباط بین اجزای سیستم را باید کشف کرده و در جهت استفاده مثبت از آن بهره ببریم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه وقتی خروجی رسانه ها را مطالعه می کنیم، متاسفانه شاهد فقر سواد رسانه ای هستیم، خاطرنشان کرد: رسانه های کشور باید در تراز انقلاب و نظام جمهوری اسلامی باشد و رسانه های ما نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کشور دارند، ولی متاسفانه وقتی به تیراژ روزنامه ها و تیترها نگاه می کنیم، فقر سواد رسانه ای را به وضوح شاهد هستیم.
خدایاری با اشاره به اینکه رسانه باید بتواند بسیج عمومی مردم را سوق داده و ضمن مقابله با التهابات و امواج آزار دهنده در جامعه امیدواری را به جامعه تزریق کند ؛ توضیح داد: چراکه ملت کنونی، همان ملتی است که هشت سال جنگ تحمیلی را تحمل کرده و اکنون پس از گذشت۴۰ سال نیز در مقابل تحریم ها ایستادگی کرده است.
وی با اشاره به اهمیت انتشار اخبار امید بخش و ضمن تاکید بر اهمیت نحوه بیان مطلب و تاثیر آن در مخاطب تصریح کرد: تبلیغات در بحث رسانه از اهمیت بسیار زیادی دارد و رسانه ها باید استاندارد و آموزش دیده باشند. 
منبع: ایسنا
طبقه بندی: خبر ، گزارش و گفت و گو، فرهنگی و هنری،
برچسب ها:حجت الاسلام دکتر خدایاری،

[ دوشنبه 26 فروردین 1398 ] [ 10:30 ق.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات