آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

برگزاری پنجمین کنگره بین المللی شمس و مولانا درخوی

نتیجه تصویری برای پنجمین جشنواره شمس و مولانا خوی
گروه خبر:
پنجمین کنگره بین المللی شمس و مولانا هفتم و هشتم مهر ماه مصادف با روز شمس و مولانا با حضور شمس شناسان داخلی و خارجی در خوی برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار آبشارآنلاین، سید محمد عابدی فرماندار شهرستان خوی در جمع خبرنگاران در ارومیه  گفت: پنجمین همایش علمی کنگره بین المللی شمس و مولانا در تاریخ ۷ و ۸ مهر ماه ۹۸ مصادف با روز شمس و مولانا در سالن شهید کوچری فرمانداری خوی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: دومین جشنواره شمس و مولانا نیز با حضور هنرمندان معروف داخلی و خارجی، در سه بخش موسیقی، شعر وتایپوگرافی از۲۴الی۲۸ مرداد برگزار می‌شود.   
فرماندار خوی افزود: در  بخش تایپوگرافی از تاریخ ۲۴ الی ۲۸ مرداددر مجتمع فرهنگی ارشاد، شعر از تاریخ ۲۴ و ۲۵ مرداد در پارک ملت یا سالن ارشاد و بخش موسیقی در مورخه‌های ۲۶، ۲۷ و ۲۸ مرداد در آرامگاه شمس تبریزی برگزار خواهند شد.
* ارسال 1286 اثر به جشنواره
او گفت: تعداد آثار رسیده به جشنواره در (۳ بخش شعر، موسیقی و تایپوگرافی) ۲۶۸ اثر موسیقی به جشنواره رسیده که از این تعداد ۹۰ اثر به مرحله داوری رسیده است، در گروه شعر ۵۲۸ اثر به جشنواره رسیده که تمام آثار به مرحله داوری راه یافته اند. 
 او ادامه داد: دربخش تایپوگرافی ۴۹۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال‌شده که از این تعداد ۳۵۱ اثربه مرحله داوری رسیده است.
فرماندار خوی تصریح کرد: در بخش موسیقی با حضور حسام‌الدین سراج، اردشیر کامکار و داود آزاد، از۲۲ استان کشور، استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی هرکدام با ۷ اثر، استان‌های آذربایجان غربی و فارس هرکدام با ۴ اثر و استان‌های همدان، کردستان و قزوین هرکدام با ۳ اثر در جشنواره شرکت نموده اند. 
عابدی اظهار کرد: در بخش شعر با حضور محمدکاظم کاظمی، محمد سعید و شهرام میرزایی؛ از ۲۹ استان کشور، استان‌های برتر حاضردر جشنواره، استان آذربایجان غربی با ۲۹ شاعر، استان تهران با ۲۴ شاعر و استان‌های اصفهان و خراسان رضوی هرکدام با ۲۱ شاعر در جشنواره حضور خواهند داشت.  
فرماندار خوی با اعلام اینکه ۹ مقاله علمی از کشورهای ترکیه، پاکستان وبنگلادش به این کنگره ارسال شده است افزود: رویکرد ما اینست که به مقالاتی که در حوزه شمس تبریزی هستند امتیاز داده شود.
عابدی گفت: در بخش تایپوگرافی با حضور عبدالرضا چارئی، مجید محمد نژاد و جواهر از داوران نامدار کشور، از ۱۴ استان کشور، استان‌های برتر به ترتیب: استان آذربایجان شرقی با ۱۴ اثر، استان‌های قم و تهران هرکدام با ۷ اثر و استان‌های آذربایجان غربی و خراسان رضوی هرکدام با ۴ اثر در جشنواره حاضرخواهند بود.
فرماندار خوی در زمینه برنامه‌های جانبی جشنواره نیز گفت: در بخش جانبی جشنواره امسال شمس و مولانا نیز برنامه های مختلفی مانند رونمایی از ۲ آلبوم موسیقی اصیل ایرانی از خوانندگان و گروه‌های برتر موسیقی کشوری، رونمایی از لباس مخصوص آذربایجانی، برگزاری برنامه موسیقی نقاشی در محوطه آرامگاه شمس، برگزاری تور‌های گردشگری، حضور اقوام مختلف کشوردر جشنواره بالباس مخصوص هراستان و اجرای برنامه‌های هنری توسط هنرمندان مختلف در مناطق مختلف شهرستان خوی و پایان بخش جشنواره برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره باحضور مسئولین تراز اول کشوری در روز ۲۸ مردادماه در آرامگاه شمس تبریزی همراه با تقدیر از برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره خواهدبود.   مقدم گفت: شمس پژوهان ومولوی شناسان از کشور ترکیه وپاکستان و سفیر ترکیه در ایران از مهمانان ویژه این همایش خواهند بود.
او برگزارکنندگان جشنواره را شامل تولیت شمس تبریزی، شورای اسلامی شهر و شهرداری و فرمانداری خوی با همکاری صمیمانه ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما و اصحاب رسانه، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، آموزش و پرورش و مرکز تربیت معلم شهید مطهری خوی عنوان کرد. 
طبقه بندی: فرهنگی و هنری، ادبی،
برچسب ها:خوی، کنگره مولانا و شمس تبریزی، عابدی فرماندار خوی،

[ یکشنبه 13 مرداد 1398 ] [ 07:42 ب.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic