آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

امام جمعه خوی:
بازسازی عتبات از افتخارات تاریخی ملت ایران است

آبشارآنلاین - امام جمعه خوی گفت: بازسازی عتبات از جمله افتخارات تاریخی ملت ایران است و پرداخت پول برای تعمیرات و بازسازی عتبات عالیات یکی از توفیقات و نعمات الهی است که نصیب ملت ایران شده و بنابراین از این موضوع نباید غفلت کنیم.  
حجت الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه خوی با اشاره به شبهاتی در مورد قصاص در اسلام بیان کرد: یکی از دستورات صریح دین اسلام که در آیات قرآن و روایات مورد تأکید قرار گرفته و در کتب فقهی فرق اسلامی در طول تاریخ مورد تجزیه و تحلیل جدی قرار گرفته موضوع قصاص بوده و فلسفه و حکمت آن در کتب مربوطه با زیبایی تمام تشریح شده است.
وی با اشاره به شبهات مطروحه در این مورد تصریح کرد: در احکام دین اسلام و همچنین در تمامی قوانین اساسی و ادیان، مصالح کل جامعه مقدم بر مصالح فرد است بنابراین صدور احکام بر این مبنی صورت می پذیرد و اگر در جایی مصالح فرد با مصالح کل مردم جامعه تعارض پیدا کرد مصالح کل مقدم بر مصالح فرد است به عنوان مثال وقتی در بخشی از بدن انسان غده سرطانی پیدا شد آنجا را می برند تا کل بدن مبتلا نشود و آسیب نبیند.   
امام جمعه خوی افزود: در جوامع غیراسلامی در طول تاریخ نسبت به مسئله مجازات مجرمان افراط و تفریط وجود داشته و دارد و بعضاً اتفاق افتاده که در برابر قتل یک نفر، دهها نفر کشته شده اند.   
وی اظهار کرد: اینکه گفته می شود قاتلان مشکل روانی دارند نباید کشته شوند باید گفت از نظر اسلام قصاص در مورد قاتلانی است که از نظر روانی سالم باشند در نتیجه اگر دیوانه بودن قاتل ثابت شود قصاص ندارد.  
شکوری در ادامه با اشاره به در پیش بودن پیاده روی برای زیارت اربعین بیان کرد: غرق شدن زائر در رحمت الهى، زائر خدا محسوب شدن، دعاى معصومین براى زائر و نیز رفع حاجات و دفع پریشانى است.  
خطیب جمعه خوی در پایان خطبه دوم افزود: بازسازی عتبات از جمله افتخارات تاریخی ملت ایران است و پرداخت پول برای تعمیرات و بازسازی عتبات عالیات یکی از توفیقات و نعمات الهی است که نصیب ملت ایران شده و بنابراین از این موضوع نباید غفلت کنیم.
طبقه بندی: دینی و مذهبی، اجتماعی، سیاسی،
برچسب ها:امام جمعه خوی، عتبات،

[ یکشنبه 14 مهر 1398 ] [ 12:51 ب.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات