آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

افتتاح نخستین بخش مراقبت‌های دارویی در ارومیه

گروه خبر - رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: نخستین بخش مراقبت‌های دارویی آذربایجان‌غربی در بیمارستان مطهری ارومیه افتتاح شد.
جواد آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌‌غربی در این گفت‌وگو ی خبری،  به افتتاح نخستین بخش مراقبت‌های دارویی استان در بیمارستان مطهری ارومیه اشاره و اظهار کرد: در این سیستم همکاران متخصص و فوق متخصص در بخش بیمارستان دارو را نسخه کرده و از طریق سیستم الکترونیک به داروخانه مرکزی منتقل می‌شود.
او گفت: در داروخانه مرکزی داروسازانی که پیش از آن در این چرخه نبودند و اکنون وارد این چرخه شده‌اند، پس از بررسی تداخل دارویی و مشاور با متخصصی که این دارو را تجویز و دارو را بسته‌بندی کرده‌اند، برای استفاده بیماران بستری در بیمارستان ارسال می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در سیستم قبلی بیمارستان، داروهای مورد نیاز بیماران را در بخش ذخیره می‌کردند، که این کار باعث اتلاف وقت می‌شد، عنوان کرد: خوشبختانه در سیستم جدید از یک طرف هزینه‌های جاری بیمارستان پایین آمده و هم اینکه، در اشتباهاتی که در تجویز دارو انجام می‌شد کاملا برطرف شده است.
وی اضافه کرد: در آذربایجان‌غربی بخش مراقبت‌های دارویی نخستین بار در بیمارستان مطهری راه‌اندازی شده است و در بقیه بیمارستان‌های ارومیه و شهرستان این بیمارستان را الگو قرار داده و سیستم مراقبت‌های دارویی را راه‌اندازی می‌کنند.
آقازاده به اهمیت یونیت دوز اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی که در جنگ اقتصادی قرار داریم باید گام‌های موثر در جهت کم کردن هزینه‌ها و جلوگیری از هدر رفت منابع برداشت که بخش مراقبت‌های داروویی با یونیت دوز خواهیم توانست اشتباهات تجویزی دارو را کاهش دهیم.
وی با اشاره به اینکه بخش مراقبت‌های دارویی در واقع بهینه‌سازی سیستم دارویی است، اظهار کرد: با توجه به مشکلات مالی و اعتباری راه‌اندازی چنین سیستم‌هایی می‌تواند به اراِیه کیفیت بهتر و با هزینه کمتر منجر شود.
طبقه بندی: سلامت، خبر ، گزارش و گفت و گو،
برچسب ها:مراقبتهای دارویی، دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی،

[ یکشنبه 1 دی 1398 ] [ 08:12 ب.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات