آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

آبشارآنلاین : معاون جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، تعالی معنوی انسان عصر حاضر را در گرو حاكیمت روح دینی و قرآنی بر قوانین اجتماعی دانست.

امین رستم زاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی

این گزارش حاكی است ؛ امین رستم‌زاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، صبح روز یازدهم بهمن ماه جاری در آیین جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان حقوق علمی كاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه، گفت: تمامی قوانین ما منشأ دینی و قرآنی دارند، بنابراین روح حاكم بر قوانین همگی به سمت تحصیل كردن جامعه به سمت سعادت و تعالی بشریت است.

وی با بیان اینكه اساس قانون‌گذارى در قرآن رعایت مصالح و مفاسد است و مصلحت سنجى از جمله مهم ترین مبانى و معیارهاى آراى حقوقى قرآن است، تصریح كرد: در اندیشه دین داران و آنان كه قرآن را كتاب آسمانى مى‌دانند، احكام، قوانین، حقوق و ضوابط ارتباط افراد با یكدیگر و افراد با اجتماع و دولت، همگى داراى حكمت و فلسفه خاصى است.

این مدرس دانشگاه اضافه كرد: یكى از مبانى حقوقى قرآن، حقوق طبیعى انسان است كه جایگاه مهمى را به خود اختصاص داده و حقوق طبیعى انسان در اسلام بسیار گسترده تر از حقوق طبیعى مطرح در مكتب‌هاى غربى است. از آنجا كه از دیدگاه اسلام و قرآن، آفرینش جهان، هدفمند و داراى غایت است.

وی در ادامه با تأكید بر ضرورت خارج كردن بحث های حقوق اجتماعی و فردی از مبانی تئوری به سمت عملیاتی شدن در جامعه گفت: زمانی حلقه مفقوده تحقق كارآفرینی در جامعه خلاء بین مطالب آموزشی تئوریك و دانشگاهی با واقعیت و نیاز جامعه بود اما امروزه با وجود اینكه این مشكل وجود دارد اما معدود سرفصلهای آموزشی كاربردی نیز با واقعیت های متغیر و بروز جامعه همخوانی ندارد كه جهاد دانشگاهی به عنوان یك نهاد پیشرو و خلاق درصدد پركردن این خلأ با آموزش‌های آكادمیک و كوتاه مدت و بلند مدت خود است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت رشته حقوق در سایر رشته‌ها و موضوعات مختلف جامعه خاطرنشان كرد: علم حقوق باعث نظام مندی روابط مختلف مردم در راستای توسعه خویشتن و جامعه می‌شود.

رستم‌زاده افزود: معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، در ادامه افزود: این مهم نیز در تعامل و تبادل و تعاون و نیز همكاری صحیح افراد جامعه كه در سایه قوانین مترقی اسلامی و منطبق با رعایت حق و حقوق افراد است حاصل شده و سبب تعالی جامعه و تحقق عدالت واقعی می شود.

این مدرس حقوق خاطرنشان كرد: بنابراین علم حقوق بسیار مهم ارزشمند و كاملا كابردی برای نه یك حوزه و علم خاص جامعه بلكه ضرورت تكامل و كاربردی تر شدن تمام موضوعات و بخش‌های جامعه برای نقش آفرینی برای توسعه است.برچسب ها:امین رستم زاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، مدرس دانشگاه، مدرس رشته حقوق، حاكمیت روح دینی و قرآنی، تعالی انسان، انسان معاصر، آذربایجان غربی، آبشارانلاین،

[ پنجشنبه 12 بهمن 1391 ] [ 06:06 ب.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic