آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

 آبشار آنلاین: عضو هیئت مدیره کانون وکلای آذربایجان غربی از هزینه 2 میلیارد و 300 میلیون تومانی برای ساختمان کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی خبر داد.
   کریم مقبل در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما با اعلام این مطلب در ادامه افزود: کانون وکلا با موضوع قانون تشکیل یافته و وظایف کانون در لایحه قانونی استقلال کانون‌های وکلا و قانون وکالت مشروحا ذکر شده است.
وی ادامه داد: یکی از وظایف مهم کانون‌های وکلا برگزاری آزمون و دوره‌های آموزشی برای کارآموزان وکالت و نهایتا صدور پروانه وکالت برای قبول‌شدگان است.
عضو هیئت‌مدیره کانون وکلای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: واحدهای مختلفی تحت مدیریت و نظارت کانون وکلا فعالیت می ‌کنند که به صورت رایگان خدمات حقوقی به افراد نیازمند ارائه می‌کنند.
مقبل ادامه داد: نکته مهم این است که کانون وکلا دارای ارکان متعددی از جمله دادسرای انتظامی و دادگاه انتظامی بوده که به عنوان رکن انتظامی کانون محسوب و به شکایات اشخاص به طرفیت وکلا رسیدگی و اتخاذ تصمیم می‌کند.
وی با بیان اینکه یکی از موارد مهمی که در کشور ما توسط قانون‌گذار پیش‌بینی شده بحث استقلال کانون‌های وکلا است، ابراز داشت: وکلای دادگستری به موجب قانون در مقام دفاع، از شان مقام قضا برخوردار هستند.
عضو هیئت‌مدیره کانون وکلای آذربایجان غربی اضافه کرد: لازمه احقاق حق مطلوب نزد مراجع دادگستری مستلزم داشتن استقلال برای وکیل و کانون‌های وکلا است.
مقبل با بیان اینکه کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی سال 76 تاسیس شده، یادآور شد: ساختمان کانون وکلای آذربایجان غربی در سال 90 آغاز و در آذر ماه 92 عملیات آن اتمام یافته است.
وی، مساحت زمین کانون را 850 مترمربع عنوان کرد و ادامه داد: زیربنای این ساختمان در سه طبقه یک هزار و 855 مترمربع بوده و سالن اجتماعات آن 140 نفر و کلاس آموزش 100 نفر گنجایش دارد.
عضو هیئت‌مدیره کانون وکلای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: این ساختمان مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش بوده و مجموعه به صورت فن کوئل، دستگاه خنک‌کننده و چیلر جذبی است و شامل امکانات مورد نیاز کانون از جمله کتابخانه، دادسرا و دادگاه انتظامی، مرکز داوری، بخش اداری و ... است.
مقبل در پایان با بیان اینکه این امکانات نیازهای جامعه وکلا را در چند دهه آینده مرتفع می‌سازد، متذکر شد: 2 میلیارد و 300 میلیون تومان برای هزینه‌های عمرانی و تجهیز این ساختمان با همیاری خود وکلا هزینه شده است.
طبقه بندی: اجتماعی، حقوقی، خبر ، گزارش و گفت و گو،
برچسب ها:كریم مقبل، عضو هیئت مدیره كانون وكلای آذربایجان غربی،

[ دوشنبه 30 دی 1392 ] [ 02:25 ب.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات