آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

 آبشارآنلاین:
گروه خبر: کانون وکلا و دادگستری هر دو در جهت اثبات حق فعالیت می کنند و اگر چنان چه اقدام وکلا در قبول وکالت برای مشخص کردن حق باشد، وجود کانون یکی از اهرمهایی است که به گسترش حق در جامعه کمک می کند.
باقر شافع ، معاون قضایی رییس کل دادگستری آذربایجان غربی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما در ادامه گفت: واقعا آبرو ، حیثیت و شان وکالت ایجاب می کرد چنین فضا و محیطی به عنوان ساختمان کانون وکلای آذربایجان غربی احداث شود.
وی افزود: وکالت کار عمومی است و حق را از باطل سوا کرده و دفاع از حق کار وکیل است و محیط مناسب برای وکیل در دفاع از حق فوق العاده ضروری است.
این مسئول ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان ما که یک استان مرزی است و در ارتباط با اتباع کشورهای چندگانه هم مرز و دعاوی مطرح شده از افراد بیگانه در دادگاههای استان ؛  ساختمان و محل مناسبی برای وکلا بیشتر احساس می شد که امروز با افتتاح ساختمان کانون وکلا این نیازبر طرف شد.
وی ضرورت دیگر احداث این ساختمان را نیاز به مکان مناسبی برای انجام نشستهای ضروری برای وکلا و برخی نشستهای همکاران قضایی و اعضای کانون و برگزاری نشستهای همگانی و همچنین خصوصی عنوان کرد و اضافه کرد: از زحمات هیئت مدیره برای ایجاد چنین مکان و فضای مناسبی باید تشکر کرد.
او گفت: با توجه که این ساختمان و امکانات موجود تا چندین و چند سال آینده نیازهای مورد نیاز را برطرف خواهد کرد لذا می توان آن را در زمره باقیات الصالحات برشمرد و این امر دعای خیر مردم را در پی خواهد داشت و پایندگان نیز از این فضای مناسب استفاده خواهند کرد.
شافع ابراز امیدواری کرد که دستگاه قضایی هم در مرکزاستان در یک مجتمع مناسب که هم از لحاظ گنجایش و هم از لحاظ موقعیت مکانی مناسب باشد و برای پایندگان هم قابل استفاده باشد، ایجاد گردد.
وی در بخش دیگری از این گفت و گو ، دستگاه قضا و وکلا را از یک مبدأ قابل ارزیابی عنوان کرد و افزود: آن نکته اثبات و احراز حق است و کانون وکلا و دادگستری هر دو در جهت اثبات حق فعالیت می کنند و اگر چنان چه اقدام وکلا در قبول وکالت برای مشخص کردن حق باشد، وجود کانون یکی از اهرمهایی است که به گسترش حق در جامعه کمک می کند.
این مقام مسئول وجود کانونهای وکلای دادگستری را برای جلوگیری از اطاله دادرسی مهم ارزیابی کرد و تاکید کرد: شرکت وکیل در پرونده ها باعث می شود که دستگاه قضایی مناسب تر به سمت احراز حق حرکت کند و وجود کانون مستقل در کمک رسانی به دستگاه قضا و رفع مشکلات مردم مؤثر واقع خواهد شد.
وی در پایان ضمن اعلام سپاس از حضور خبرنگاران نشریات آبشار و قله های افتخار در این مراسم، حضور تمام نیروها و امکانات را برای جلوگیری از اطاله دادرسی مؤثر برشمرد و تصریح کرد: به خصوص وکلا با تفاهم و هماهنگی بیشتر، بیش از پیش می توانند از دست دستگاه قضایی بگیرند. 
طبقه بندی: خبر ، گزارش و گفت و گو، حقوقی،

[ شنبه 5 بهمن 1392 ] [ 11:23 ق.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات