طرح جامع مالیاتی عامل تسهیل عضویت کشور در مجامع مالی جهانی

آبشارآنلاین:طرح جامع مالیاتی بستری برای تسهیل عضویت کشور در سازمان ها و صندوق های پولی و مالی بین المللی است.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت : اجرای طرح جامع مالیاتی از طریق کمک به افزایش شفافیت در اقتصاد ، باعث تسهیل عضویت کشور در سازمان ها و صندوق های مالی و پولی بین المللی خواهد شد . 
به گزارش خبرنگار روزنامه آبشار به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی، یعقوب مزرعه لی در نشست هم اندیشی رفع موانع وصول درآمد های مالیاتی در شهرستان خوی با اشاره به نقش مهم درآمد های مالیاتی در تحقق شعار « اقتصاد مقاومتی ؛اقدام و عمل » گفت : افزایش مشارکت مردم در اقتصاد ، انضباط اقتصادی و خروج از اتکا به درآمد های نفتی سه محور و شاخصه مهم اقتصاد مقاومتی هستند که تحقق آنها با استفاده از ابزار مالیات صورت می گیرد .
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی در ادامه با استناد به اظهارات وزیر اقتصاد در خصوص طرح جامع مالیاتی که از این طرح به عنوان یکی از بزرگ ترین پروژه ها و اقدامات اقتصادی دولت نام برده بود ، به تاثیر اجرای این طرح ملی در افزایش شفافیت و مستندسازی فرایند های اقتصادی همچنین تحقق عدالت مالیاتی اشاره و تاکید کرد .
وی به اشکال تراشی های موجود در روند عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان ها و صندوق های مالی و پولی به خاطر عدم شفافیت کافی در اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: اجرای طرح جامع مالیاتی از طریق کمک به ایجاد روند های اقتصادی شفاف در اقتصاد ، بستر مناسبی برای تسهیل عضویت کشور در سازمان ها و صندوق های پولی و مالی بین المللی را فراهم خواهد ساخت . 
مدیرکل دستگاه مالیاتی آذربایجان غربی تنگ تر کردن عرصه بر افرادی که به طرق گوناگون اقدام به فرار مالیاتی می کنند را از دیگر آثار اجرای طرح جامع مالیاتی عنوان و اضافه کرد : طرح جامع مالیاتی از طریق شناسایی فعالیت های پنهان و زیر زمینی اقتصادی بر رونق تولید و کسب و کار نیز تاثیر مثبت مستقیم خواهد گذاشت . 
مزرعه لی تغییراتی چون افزایش اختیارات سازمان امور مالیاتی در ایجاد پایگاه های اطلاعات اقتصادی همچنین پیش بینی ضمانت های اجرایی قوی برای قوانین مالیاتی در اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم را ناشی از تغییر نگرش به سازمان امور مالیاتی و اهمیت و نقش آفرینی این سازمان در اقتصاد کشور عنوان کرد .
وی امنیت اقتصادی را در کنار امنیت نظامی مهم عنوان کرد و افزود : سازمان امور مالیاتی با کمک به ایجاد یک اقتصاد پایدار و قابل اتکا از امنیت نظامی کشور پشتیبانی می کند . طبقه بندی: اقتصادی، 
برچسب ها: یعقوب مزرعه لی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی،  

تاریخ : شنبه 17 مهر 1395 | 05:23 ب.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.