معاون هماهنگ کننده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع):
مراسم یادبود سرداران و 250 شهید اطلاعات شمال‌غرب کشور در ارومیه برگزار می‌شود

آبشارآنلاین - معاون هماهنگ‌کننده قرار گاه حمزه سیدالشهدا(ع) گفت: با مشارکت استان کردستان یادمان سرداران و 250 شهید اطلاعات شمال‌غرب کشور در ارومیه برگزار می‌شود.
این گزارش حاکی است؛ سردار حبیب شهسواری در جمع خبرنگاران آذربایجان‌غربی اظهار داشت: مراسم یادبود شهدای اطلاعات آذربایجان‌غربی و استان کردستان، دهم آبان ماه در حسینیه اعظم ثارا... ارومیه برگزار می‌شود.
وی گفت: 505 مصاحبه با خانواده‌های معظم این شهدا انجام شده است و 20 شهید شاخص نیز انتخاب و برای آنها کتابی طبع و انتشار می‌یابد که 12 کتاب در این مراسم برای رونمایی آماه شده است.
معاون هماهنگ کننده قرارگاه حمزه سید‌الشهدا(ع) از تولید فیلم 100 دقیقه‌ای با عنوان شهدای اطلاعات خبر داد و افزود: این فیلم نیز در آستانه برگزاری یادواره شهدای اطلاعات از صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی پخش می‌شود.
شهسواری تصریح کرد: شهدای اطلاعات به خاطر جنس کار، علاوه بر دوره دفاع، حتی در حیات معمولی خود نیز برای دوستان و نزدیکان خود ناشناس بودند.
وی به بخشی از فعالیت‌ها و رشادت‌های نیروهای اطلاعاتی پرداخت و گفت: دشمن‌شناسی حرف اول را در مبارزه می‌زند و کشف اطلاعات دشمنان 50 درصد از پیروزی را شامل می‌شود که این اقدامات توسط نیروهای اطلاعاتی انجام می‌گیرد.
شهسواری بیان کرد: نیروهای اطلاعاتی در خط مرز دفاع نمی‌کنند بلکه در آن سوی خط مرز، شبانه به کشف اطلاعاتی از تکنیک و تاکتیک دشمن، عده و تجهیزات و وضعیت جغرافیایی دشمن می‌پردازند و تا قبل از طلوع آفتاب این اطلاعات را به فرماندهان خود می‌رسانند.
وی شهدای اطلاعات و نیروهای اطلاعاتی را افرادی باسواد، با هوش بالا، متبحر و متعهد و کاردان معرفی کرد و افزود: این افراد چشم بینای فرماندهان در عملیات‌ها بودند.
شهسواری به مجاهدت‌های خاموش هزاران رزمنده در آذربایجان‌غربی اشاره و خاطر نشان کرد: اینها باید مطرح شوند تا مردم از اقداماتی که در راستای امنیت آنها انجام می‌شود مطلع باشند.
معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه حمزه سیدالشهداء افزود: به پاس تلاش‌های رزمندگان در 1250 کیلومتر از مرزهای آذربایجان‌غربی و کردستان در ارتفاعات 3600 متری قندیل و دیگر مناطق ناهموار در حال حاضر این استان‌ها امن‌ترین استانهای کشور به شمار می‌روند.طبقه بندی: پایداری،  خبر ، گزارش و گفت و گو، 
برچسب ها: شهدای اطلاعات شمالغرب کشور، قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) - شهسواری،  

تاریخ : پنجشنبه 6 آبان 1395 | 01:02 ق.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.