شناسایی بیش از 14 هزار منبع مالیاتی جدید در آذربایجان غربی

آبشارآنلاین - مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با اعلام شناسایی بیش از 14 هزار منبع مالیاتی جدید در استان گفت : هدف دستگاه مالیاتی استان در سال جاری تحقق 100 درصدی سهمیه وصولی با اتکا به منابع جدید شناسایی شده در استان است . 
به گزارش آبشارآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی یعقوب مزرعه لی در پنجمین جلسه از جلسات هفتگی کمیته پیگیری و تحقق وصولی ، تحقق صد درصدی سهمیه 760 میلیارد تومانی استان در سال مزین به شعار « اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل » را مورد تاکید قرار داد و افزود : ما تمام راهکارها را به کار خواهیم بست تا 100 درصد سهیمه امسال را محقق کنیم البته به نحوی که به مؤدیان موجود فشار وارد نشده و جلوی فرار های مالیاتی گرفته شود .
وی با بیان اینکه شناسایی منابع جدید مالیاتی و وارد ساختن آنها به چرخه وصول یکی از برنامه های جدی و مستمر اداره کل در دو سال اخیر بوده است افزود: در 26 ماه گذشته بالغ بر 14 هزار منبع جدید مالیاتی در آذربایجان غربی شناسایی شده است که ضمن کمک به افزایش وصولی به ارتقای عدالت مالیاتی کمک شایانی کرده است .
مزرعه لی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی در ادامه افزود : در سال گذشته پس ازشناسایی 20 نفر در استان که با وجود فعالیت اقتصادی فاقد پرونده مالیاتی بوده ودر نتیجه از دادن مالیات شانه خالی می کردند ، یک میلیارد و 800 میلیون تومان مالیات اخذ شد همچنین اخذ اطلاعات جدید از 17 مؤدی مالیاتی که به دلیل فقدان اطلاعات کافی مالیات کمتری می دادند ، باعث شد در مجموع این افراد 2و نیم میلیارد تومان بیشتر مالیات بپردازند .
وی با اشاره به اینکه شناسایی های جدید آثاری چون رفع تبعیض مالیاتی و افزایش اعتماد جامعه به دستگاه مالیاتی را در پی دارد افزود : این شناسایی ها باعث می شود فرایند تعامل دستگاه مالیاتی با مؤدیان بهبود چشمگیری بیابد . 
لازم به ذکر است جلسات هفتگی پیگیری و تحقق وصولی اداره کل امور مالیاتی استان با هدف بررسی نحوه پیشبرد برنامه عملیاتی ماهانه واحد های مختلف مالیاتی ، شناسایی موانع موجود و ارائه راهکارهای عملی برای رفع این موانع با حضور مسئولان ارشد اداره کل امور مالیاتی استان برگزار می شود . 
طبقه بندی: اقتصادی، 
برچسب ها: منابع جدید مایاتی، آذربایجان غربی، آبشارآنلاین،  

تاریخ : یکشنبه 9 آبان 1395 | 04:52 ب.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.