تشریح برنامه ها و فعالیتهای کانون جوانان بسیج شهرستان خوی

آبشارآنلاین :
مدیر کانوان جوانان بسیج شهرستان خوی فعالیتهای این کانون را تشریح کرد.
سرهنگ دوم پاسدار رضا قوجازاده مدیر کانوان جوانان بسیج شهرستان خوی، در گفتگو با خبرنگار روزنامه آبشار در خوی ؛ برنامه ها و فعالیتهای کانون جوانان بسیج خوی را تشریح کرد. در ادامه این گفت و گو را با هم می خوانیم.
- اهم فعالیتهای کانون چیست؟
* بسم ا... الرحمن الرحیم ،با سلام ودرود به روان پاک شهداء و امام شهدا ، به استحضار بسیجیان سلحشور و مردم شهید پرور خوی و مخاطبین رسانه شما میرساند که کانون جوانان بسیج با تدبیر فرماندهی محترم سپاه خوی و تلاش عزیزان مستقر در کانون و برابر دستورالعمل اجرایی، این کانون در کلیه رشته های فرهنگی، پرورشی، هنری و ورزشی فعالیت دارد با این حال بنا به مشکلات ساختاری فعلا در برگزاری کلاسهای علمی، هنری و اقتصاد مقاومتی فعالیت دارد.من جمله: آشپزی و سفره آرایی،گلسازی و گلدوزی، خیاطی،قالی بافی، روبان دوزی و سرمه دوزی، هویه کاری و معرق کاری، پرورش قارچ، ماکیان،ماهی و شترمرغ،دامداری، باغداری، دوره های مقدماتی سطح 1 و پیشرفته icdl،کلاسهای تقویتی درسی و سرویس پرسرعت اینترنت هم دایر است و برخی از کلاسهای ما حتی در سطح خردسالان هم برگزارمی شود.
-زمانهای برگزاری این کلاسها کی هست؟
کلاسها همه روزه و طبق برنامه ریزی دقیق که در اختیار ثبت نام کنندگان و مربیان قرار می گیرد قبل از ظهر(8-14)برای خانمها و بعد از ظهر(14-18)برای آقایان برگزار می گردد.
-آیا کلاسها مختص بسیجیان است و تخفیفی هم برای بسیجیان عادی و فعال داده می شود؟
* شرکت در کلیه فعالیتها وکلاسهای کانون برای عموم مردم آزاد بوده و همه میتوانند با رعایت قوانین حاکم برکانون (از جمله رعایت شئونات وحجاب اسلامی) از تمامی خدمات کانون استفاده نمایند.همچنین برای بسیجیان و خانواده پاسداران تخفیفات ویژه ای در نظر گرفته می شود.
- در خصوص کلاسهای آشپزی و غذاهای سنتی برای ما توضیح دهید؟
* در این کلاسها سعی می شود که غذاهای اصیل ایرانی آموزش داده شود ولی در کنار این غذاها آموزش های انواع دسر و نوشیدنی و شیرینی پزی ونحوه سفرهآرایی نیز برای دختران جوان و بانوان بیان می شود .
- چه فعالیتهایی راانجام داده اید که جوانان بتوانند جذب کلاسهای کانون شوند؟
* در زمینه جذب جوانان ما ضمن توزیع پوستر و تراکت واطلاع رسانی در سطح شهر و از طریق فضای مجازی و پایگاه های بسیج از جوانان وبقیه اقشار جامعه دعوت به شرکت در کلاسها وفعالیتهای کانون مینمائیم.
-در خصوص نحوه ارائه خدمات در سالن آمفی تئاتر کانون هم توضیح می دهید؟
* سالن آمفی تئاتر وسینمای کانون با گنجایش 300 نفر، آماده ارائه خدمات جهت برگزاری مراسمات وپخش فیلم برای ادارات،سازمانهاو اقشار مختلف مردم (با عقد قرارداد وتخفیف ویژه برای بسیجیان) میباشد.
- آیا در این مدت فعالیت خروجی هم از هنرآموزان دیده اید؟
* بله. آموزش نکات خانه داری،علمی و کمک به دختران وپسران جوان در راستای اقتصاد مقاومتی اولین هدف ماست و بسیاری از هنرآموزان را سراغ داریم که باآموزشهای دیده شده برای خود کسب درآمد می کنند لذا بر این افتخار می کنیم و روزانه بر فعالیت و تبلیغات خود می افزاییم .
- بعنوان آخرین سئوال، به فعالیتهای عمده و مفرح خودتان در کانون مختصری اشاره نمائید:
*  سالن آمفی تئاتر وسینمای کانون با گنجایش 300 نفر، آماده ارائه خدمات در برگزاری مراسمات ومناسبتها برای ادارات،سازمانهاو اقشار مختلف مردم (با عقد قرارداد وتخفیف ویژه برای بسیجیان) میباشد.
** پخش فیلمهای سینمایی در سالن سینما ایثار از جمله فیلمهای بروز وارزشی بصورت در خواست گروهی وفروش بلیط تک نفره(با تخفیف ویژه برای ادارات وبسیجیان)
*** این کانون همچنین آماده عقد قرارداد با موسسات علمی وفرهنگی در راستای برگزاری کلاس های مورد نظر این موسسات با رعایت قوانین کانون میباشد.
*** نشاله بزودی مرکز مشاوره بسیج با کارشناسان مجرب در این کانون با اولویت مشاوره به بسیجیان دایر وارائه خدمات خواهد نمود.
در آخر عرائضم از روابط عمومی سپاه خوی و رسانه شما که در جهت اطلاع رسانی برنامه ها و فعالیتهای کانون ما را یاری می کنند تا ما از این طریق بتوانیم مردم وبسیج را با فعالیتهای کانون آشنا کنیم. تشکر می کنم.
طبقه بندی: پایداری،  خبر ، گزارش و گفت و گو، 
برچسب ها: کانون بسیج خوی،  

تاریخ : شنبه 22 آبان 1395 | 12:43 ق.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.